пʼятниця, 6 квітня 2012 р.

"Зеонбуд" остался один на один с претензиями StarLightMedia

Провайдер цифрового телевещания "Зеонбуд" не получил поддержку госрегулятора в конфликте с медиагруппой StarLightMedia (SLM) бизнесмена Виктора Пинчука, отказывающейся оплачивать услуги провайдера. Вчера Нацсовет по вопросам телевидения и радиовещания не согласовал законопроект, в случае принятия которого при расторжении соглашения с "Зеонбудом" телеканалы группы SLM лишились бы лицензий. Впрочем, законопроект все равно будет вынесен в парламент, напоминают депутаты.

 ПОПЕРЕДНІЙ МАТЕРІАЛ DVB-T2 БУНТ НА КОРАБЛІ /Державна ТРК на відміну від Пінчука підкорилась монополісту «Зеонбуду»

В Ровно приставки под цифровое ТВ хорошо раскупают и по 600 грн.


В Нацсовете по вопросам телевидения и радиовещания вчера отказались согласовывать законопроект "О лицензировании вещания", зарегистрированный народным депутатом Орестом Муцем (Партия регионов). Документ предлагает лишать телеканалы лицензии на вещание, если они не имеют договоров с провайдером сети. "Действующее законодательство и без того позволяет нацсовету применять определенные санкции: вынести предупреждение телеканалу, оштрафовать или подать судебный иск об аннулировании лицензии",— пояснил глава ведомства Владимир Манжосов.

Участники рынка связывают появление законопроекта с конфликтом StarLightMedia (ICTV, "Новый канал", СТБ, М1) бизнесмена Виктора Пинчука с провайдером национальной сети цифрового вещания "Зеонбуд" (см. "Ъ" от 29 февраля). SLM отказалась оплачивать услуги последнего, и если бы закон был принят, "Зеонбуд", расторгнув договор с SLM, фактически лишил бы группу права вещать в цифровой сети. Гендиректор "Зеонбуда" Виктор Галич вчера был недоступен для комментариев, а член правления EastOne (владеет SLM) Александр Богуцкий отказался комментировать переговоры. "Обе стороны заинтересованы в развитии цифрового телевидения в стране, поэтому не беспокойтесь, мы договоримся",— пообещал он.

Конфликт до сих пор не улажен, утверждает источник "Ъ" в медиагруппе. Источник "Ъ", близкий к руководству "Зеонбуда", ранее сообщал, что задолженность SLM составляет "несколько десятков миллионов гривен". Сейчас каждый из 28 украинских телеканалов—владельцев лицензии на цифровое вещание должен платить "Зеонбуду" около 1,45 млн грн в месяц. С июля сумма должна повыситься до 2,17 млн грн в месяц, а с августа 2013 года — до 2,89 млн грн.

Причин для неуплаты у SLM несколько. Основная — отсутствие реальных зрителей в сети "Зеонбуда". Нацсовет рекомендовал провайдеру закодировать телесигнал. При этом первые партии сет-топ-боксов, поддерживающих эту кодировку, появились в Украине только на прошлой неделе. Кроме того, у "Зеонбуда" до сих пор нет необходимых разрешений на эксплуатацию передатчиков. Телеканалы считают, что без них платить за вещание нельзя. "Если относить плату за вещание в незапущенной сети к валовым расходам, у налоговой могут возникнуть претензии к телеканалу",— считает управляющий партнер юридической фирмы Urimex Юрий Крайняк.

Несмотря на решение нацсовета, законопроект могут поддержать народные депутаты. "Эксперты, принимавшие участие в подготовке законопроекта, убедили меня, что он важен именно для нацсовета. Посмотрим, как проголосуют депутаты",— говорит автор документа Орест Муц. В ближайшие пару недель текст законопроекта должен поступить на рассмотрение комитета Верховной рады по вопросам свободы слова и информации. Впрочем, глава комитета Юрий Стець ("Наша Украина—Народная самооборона") говорит, что сам он вряд ли поддержит законопроект: "У нацсовета действительно хватает полномочий, чтобы лишить телеканал лицензии. Расширять их не имеет смысла". По его словам, решение нацсовета повлияет на мнение и других парламентариев.

kommersant.ua

3 коментарі:

Анонім сказав...

Нацрада проти анулювання ліцензій каналів, у яких скінчилися угоди з операторами багатоканальних мереж
А також проти законопроекту Ландіка про універсальну програмну послугу
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 4 квітня вирішила не погоджувати законопроект № 10117 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення"», що передбачає анулювання ліцензій телеканалів, у яких скінчилися угоди з операторами багатоканальних телемереж.
Нагадаємо, що автор цього законопроекту народний депутат Орест Муц (Партія регіонів) пропонує додати до підстав анулювання Нацрадою ліцензії на мовлення наступну: «припинення дії угоди ліцензіата з оператором багатоканальної телемережі у разі, якщо в ліцензії на мовлення ліцензіата передбачено мовлення виключно в одній багатоканальній телемережі».
За словами голови Нацради Володимира Манжосова, регуляторний орган вважає, що чинний закон дає достатньо повноважень Нацраді для виконання її наглядових функцій. «Закон надає нам право застосовувати такі санкції, як оголошення попередження, призначення штрафу та звернення до суду щодо анулювання ліцензії. Ніяке автоматичне позбавлення ліцензінії не передбачене законом», - наголосив він.
Тому члени Нацради вирішили не погоджувати законопроект і направили свої зауваження до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації.
Також вони не погодили законопроект № 6527 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання взаємовідносин у сфері телебачення та телекомунікацій», ініційований Володимиром Ландіком, що передбачає включення всіх українських ефірних і супутникових каналів до універсальної програмної послуги. Зараз законопроект готується на повторне друге читання.
На думку Нацради, у разі прийняття цього закону провайдери фізично не зможуть виконати його норми, тому що в Україні супутникових ліцензіатів більше, ніж може вмістити ресурс аналогових кабельних мереж.

володимир сказав...

Независимая ассоциация телерадиовещателей обжаловала в Окружном административном суде г. Киева решения Национального совета Украины по вопросам телевидения и радиовещания от 15 апреля 2011 г. о конкурсных условиях на региональное цифровое вещание.

В частности речь идет о двух решениях:

1) № 823 «Об утверждении конкурсных условий на получение лицензии на свободных каналах в многоканальной телесети МХ-5 в стандарте DVВ-Т2 (МРЕG-4) (территориальная категория вещания - региональное и местное вещание)»

2) № 824 Об объявлении конкурса на получение лицензии на вещание на свободных каналах вещания многоканальной телесети МХ-5 (территориальная категория вещания - региональное и местное вещание).

Ассоциация просит откликнуться компании, которым Национальный совет по каким-то причинам отказал принять документы на участие в цифровом региональном (местном) конкурсе, проведенном 16-17 августа 2011 года.

Рассмотрение дела назначено на 11 апреля.

Анонім сказав...

Члени Національної ради не погодили два законопроекти, що надійшли на розгляд регулятора від Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації. Ними передбачалося розширити арсенал санкцій Національної ради та суттєво доповнити перелік каналів універсальної програмної послуги.
Проектом Закону «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (реєстр. № 10117 від 23.02.2012) пропонується доповнити частину другу статті 37 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» пунктом такого змісту: «д) припинення дії угоди ліцензіата з оператором багатоканальної телемережі у разі, якщо в ліцензії на мовлення ліцензіата передбачено мовлення виключно в одній багатоканальній телемережі».
Тобто Національній раді пропонується надати право безпосередньо анульовувати ліцензію мовника в той час, коли припиняється термін дії угоди з провайдером. Позицію з цього питання роз’яснив голова Національної ради Володимир Манжосов: «Чинне законодавство дозволяє Національній раді застосовувати низку санкцій. А саме: «оголошення попередження», «стягнення штрафу» та подання позову до суду про анулювання ліцензії на мовлення. Мова не йде про жодне автоматичне припинення дії ліцензії. На нашу думку, цей фіксований список повноважень є цілком достатнім для регулятора, щоб ефективно виконувати свої функції», – зазначив він під час засідання.
Проектом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання взаємовідносин у сфері телебачення та телекомунікацій» (реєстр. № 6527 від 15.06.2010), автором якого є Володимир Ландік, пропонується уточнити визначення поняття «універсальна програмна послуга».
Мова йде про те, щоб включити до її складу не лише ефірні наземні канали, що діють на певній території, а й також супутникові. На думку членів Національної ради, такий крок є недоцільним. Серед українських провайдерів лише одиниці мають достатні технічні можливості для трансляції настільки розширеного пакету каналів. Адже, окрім УПП, кожен ще прагне надавати додаткові програми своїм глядачам, чим, серед іншого, забезпечує свою конкурентоздатність.
«Пропускна спроможність телекомунікаційних мереж суб’єктів ринку України недостатня для того, щоб транслювати додатково ще 101 супутниковий канал. Тим паче ми постійно видаємо нові ліцензії на супутникове мовлення», – пояснив голова Національної ради Володимир Манжосов під час засідання.
Нагадаємо, що проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання взаємовідносин у сфері телебачення та телекомунікацій» (реєстр. № 6527 від 15.06.2010) розглядався Верховною Радою України у другому читанні в лютому 2012 року.
Пропозиції та зауваження Національної ради будуть надіслані до профільного Комітету Верховної Ради, який найближчим часом має проголосувати за них.