Відзначення цієї трагічної в історії України сторінки започатковано 1998 року з набуттям чинності Указу Президента України. Відтоді цей скорботний день припадає щороку на четверту суботу листопада.
Національна рада традиційнозвертається до керівників телерадіоорганізацій усіх форм власності з рекомендацією внести відповідні зміни в сітки мовлення програм і передач та утриматися цього дня від трансляції комедійних фільмів, розважальних, музично-розважальних, концертно-видовищних передач, теле- і радіовікторин, передач на замовлення і музичних творів мажорного звучання, а також трансляції рекламних роликів і анонсів, що містять елементи шоу, розваг і еротики.
Також рекомендовано оформлювати ефірний час без розміщення міжпрограмних заставок мажорного звучання.
Програми і передачі вітчизняних телерадіоорганізацій цього жалобного дня мають містити інформацію про День пам’яті.
Як засвідчила практика минулих років, більшість вітчизняних телерадіоорганізацій дотримуються Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.
Компанії транслюють документальні фільми про жахливі події, що відбувалися під час Голодомору 1932–33-го та інших голодних років, які випали на долю українського народу, беруть інтерв’ю в істориків, передають свідчення очевидців, звертаються до документальних матеріалів тощо.
Національний регулятор у дні жалоби і скорботи здійснює моніторинг програм і передач телерадіоорганізацій щодо дотримання ними чинних нормативних актів.
Немає коментарів:
Дописати коментар