Литвин погодився розглянути на сесії питання про відключення ТВі |
19 Сер 2012
Музика
+10500. Спасибі радіоаматору за хорошу музику! До речі можу підтвердити
що передавач каналу ТВі що на 62 ДМВ знаходиться у Рівному у районі
автовокзалу, перевіряв на мобільний телефон у якому є ...
28 Бер 2012
ТВі
та МИКОЛА КНЯЖИЦЬКИЙ. Ответ иностранным провокаторам и просьба к
украинским журналистам! Дещо про "Ворога преси" та критерїі свободи
слова · Гусинский настаивает, что у него - половина канала ...
12 Січ 2012
У
коментарях «Телекритиці» представник телеканалу ТВі Юрій Крайняк і
представник ТРК «Ера» Павло Костинчук сказали, що мають намір подавати
апеляцію на це рішення. Зазначимо, що на судовому засіданні ...
29 Бер 2012
Генеральний
директор каналу ТВі Микола Княжицький заперечує інформацію компанії New
Media Holding (NMН), підконтрольної бізнесмену Володимиру Гусинському,
про те що структура залишається законним ...
1
2
3
4
5
"...Мы в Японии производим лучшие телевизоры в мире, но это не мешает нам осознавать, что телевизор – это просто маленькое прозрачное окошко в трубе духовного мусоропровода. Я не имел в виду тех несчастных, которые всю жизнь загипнотизированно смотрят на бесконечный поток помоев, ощущая себя живыми только тогда, когда узнают банку от знакомых консервов. Речь идет о тех людях, которые достойны упоминания в нашей беседе..."
"...Мы в Японии производим лучшие телевизоры в мире, но это не мешает нам осознавать, что телевизор – это просто маленькое прозрачное окошко в трубе духовного мусоропровода. Я не имел в виду тех несчастных, которые всю жизнь загипнотизированно смотрят на бесконечный поток помоев, ощущая себя живыми только тогда, когда узнают банку от знакомых консервов. Речь идет о тех людях, которые достойны упоминания в нашей беседе..."
16 коментарів:
До речі можу підтвердити що передавач каналу ТВі що на 62 ДМВ знаходиться у Рівному у районі автовокзалу, перевіряв на мобільний телефон у якому є функція перегляду аналогового ТБ http://www.ukrtvr.org/forum.html?func=view&catid=57&id=7279&limit=10&start=210#25732
Незалежна асоціація телерадіомовників (НАМ) неодноразово звертала увагу міжнародних організацій на те, що серйозну загрозу свободі слова в Україні створюють випадки тиску на телекомпанії через операторів телекомунікацій.
Окремі випадки тимчасових відключень регіональних телеканалів в кабельних мережах мали місце під час всіх виборчих кампаній, втім вони кожного разу пояснювались суто технічними проблемами. Оскаржити таке відключення практично неможливо через складність вчасного збору доказів – на момент, коли мовник отримує можливість провести експертизу, оператор телекомунікацій стверджує, що поламка була усунута, а докази не збереглись.
Потім цю технологію було випробувано в Харкові вже більш відверто під приводом господарського конфлікту між телеканалами та одразу кількома операторами телекомунікацій. Очевидно, що технологія визнана успішною і тепер буде використовуватись проти всіх опозиційних чи навіть просто недостатньо лояльних телеканалів.
В зоні найбільших ризиків знаходяться супутникові канали, такі як ТіВіАй, оскільки вони не захищені правом на включення до складу пакетів універсальної програмної послуги. Втім, і для ефірних мовників, в першу чергу - регіональних та місцевих, тимчасове відключення в кабельних мережах призводить до втрати значної частини аудиторії. Особливого значення такі випадки набувають тоді, коли співпадають із трансляцією передвиборної агітації, оскільки це може вплинути на результати виборів.
В рекомендаціях Ради Європи, розмежування діяльності із мовлення та телекомунікацій у різних господарюючих суб’єктів вважається гарантією доступу мовників до ресурсу телекомунікаційних мереж. Втім, у країнах несталої демократії спостерігається зовсім інша картина, і для цього є об’єктивні передумови:
- з одного боку, діяльність оператора телекомунікацій є дуже вразливою для тиску з боку органів влади, особливо – місцевої, оскільки повністю залежить від отримання дозволів на використання об’єктів комунальної власності (земельних ділянок, будівель та споруд, кабельної каналізації тощо), які надаються органами місцевої влади та самоврядування. Відмову органів місцевої влади у наданні таких дозволів надзвичайно важко оскаржити в судовому порядку через необхідність проведення різноманітних експертиз (технічних, екологічних тощо). Також треба брати до уваги, що результати таких експертиз на власний розсуд оцінює суддя, який не є спеціалістом у таких питаннях. Отже, у разі наявності кількох експертиз із висновками, що суперечать один одному, суд першої інстанції (тобто, місцевий суд) зазвичай надає перевагу позиції тих експертів, які відповідають інтересам місцевої влади;
- з іншого боку, захист прав операторів телекомунікацій не є предметом діяльності такої кількості національних та міжнародних громадських та правозахисних організацій, як захист прав ЗМІ.
На сьогоднішній день, неможливо точно встановити і довести, хто саме є ініціатором виключення телеканалу ТіВіАй із низки кабельних мереж, втім бездіяльність державних органів в такій ситуації свідчить сама за себе.
Асоціація вважає, що з боки держави має бути наступна реакція:
1) Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення має призначити позачергові перевірки діяльності операторів кабельних мереж та застосувати санкції за порушення ними концепцій добору програм;
2) Антимонопольний комітет України має провести розслідування по факту анти конкурентних дій проти телеканалу ТіВіАй, адже якщо десятки операторів кабельних мереж по всій Україні без зовнішнього тиску із всіх супутникових каналів обрали для відключення саме цей, то це свідчить про велику імовірність змови;
3) Центральна виборча комісія України має дослідити вплив зриву виборчих кампаній політичних партій та окремих кандидатів, які уклали договори на розміщення передвиборної агітації на телеканалі ТіВіАй.
Прес-центр НАМ
Національна рада на засіданні 29 серпня 2012 року своїм рішенням ухвалила правила формування програмної послуги в пакетах програм провайдерів програмної послуги. Цей документ уточнює, як належним чином формувати пакети програм, у тому числі й універсальну програмну послугу. Таке рішення з’явилося нині з огляду на необхідність включення до пакету УПП програм телерадіоорганізацій, які здійснюють телемовлення у цифровому стандарті DVB-T2 (Закон України «Про телебачення і радіомовлення», п. 9, ст. 39).
Правила формування програмної послуги в пакетах програм ґрунтуються на положеннях Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, затвердженого рішенням Національної ради № 2874 від 14 грудня 2011 року та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27 лютого 2012 року за № 320/20633 (розділ ІІІ, глава 3 «Принципи добору (пакетування) програм провайдерами програмної послуги, придбаних для ретрансляції в кабельних мережах (окрім мереж багатоканального мовлення)».
Як зазначив голова Національної ради Володимир Манжосов: «Такі дії зараз вкрай необхідні, оскільки ми знаходимося у перехідному періоді, коли паралельно мовлять аналогові та цифрові ефірні мовники. Ті та інші мають бути в універсальній програмній послузі. Через сьогоднішні рішення ми намагаємося врахувати всі пропозиції та скарги, які надходили від індустрії, та впровадити загальні правила».
Останнім часом до Національної ради часто зверталися провайдери з проханнями роз’яснити ситуацію. Деякі з них, наприклад, думали, що до УПП потрібно включати лише цифрові ефірні канали, інші не знали, як діяти, коли є цифровий та аналоговий канал, які фактично повторюють один одного, але мають відмінний логотип.
«Таке рішення ухвалене, щоб уникнути ситуації, коли в програмній послузі з’явиться три канали, які будуть повторювати один одного, але відрізняються способом прийому», – уточнив член Національної ради Микола Фартушний під час брифінгу, який відбувся по завершенні засідання.
www.nrada.gov.ua
З 1 вересня ВОЛЯ у Рівному повністю викидає з своїх пакетів ТВі. Сайт їх новий ...там шва не дійдеш.... але повідомлення є... навіть на сайті каналу новин "24" . Воля єдиний кабельний оператор Рівного... нажаль... Що ж супутник... або хто може... 62 ТВК
Существующий закон «О телевидении и радиовещании» морально устарел и создает лишь проблемы для отрасли. Таким мнением с «proIT» поделился отраслевой эксперт, издатель журнала Mediasat Александр Глущенко.
“Проблемы, которые возникли в настоящий момент на рынке, являются следствием несовершенного законодательства. Закон «О телевидении и радиовещании» морально устарел и абсолютно не соответствует состоянию рынка и развитию технологий доставки контента потребителям. Это не дает развиваться отрасли и, более того, усугубляет положение. Все участники рынка, телеканалы, провайдеры, Нацсовет стали заложниками этого закона, который по сути является несправедливым в части регулирования "Универсальной программной услуги", которая была пролоббирована крупными телеканалами. Казус ситуации в том, что государство защищает даже не себя, не свои каналы, которые существуют за счет налогоплательщиков, а одни коммерческие структуры в ущерб другим”, -отмечает он.
Напомним, что в прошлую среду Нацсовет отменил свое же решение об обязательном включении всех цифровых каналов в пакет универсальной программной услуги кабельщиков. Вместо этого регулятор принял порядок формирования УПУ. Согласно этому документу, эфирные каналы все равно должы включаться в соцпакет. Для многих кабельщиков это немыслимая финансовая нагрузка.
“Выходом из этой ситуации есть принятие нового закона, который поставит все каналы в равные конкурентные условия. В УПУ должны входить только государственные, региональные и местные телеканалы. Все же остальные должны находиться в равных условиях, как это происходит в других странах. Зритель сам сделает свой выбор. Ведь это бизнес. Рынок должен жить по рыночным законам. Только прозрачное законодательство сможет разрешить существующие проблемы”, - отмечает Глущенко.
Местное ТВ это средство развлечения для убогих (доступный способ убить время). И переход на цифру в кабеле и эфире наиярчайшее тому подтверждение. Не стоит даже сравнивать мировой контент доступный в сети и местное ТВ. У этих источников информации СОВЕРШЕННО разные цели и задачи. Местное ТВ - способ дебилизации лохтората, а интернет имеет совсем иную природу и возможности
А если аккуратно намекнуть... то через несколько лет можно будет сматывать кабеля и сдавать на переработку :yes:
Доить абонента будут хозяева оптики и спутниковые платформы. Уже в следующем году помимо замечательной Dune HD TV-201S2 на рынке появится масса подобных коробок за 50-60 баксов плюс 50 гривен за щару и 99 за безлимитный нэт... И кому нормальному будут нужны эфир и кабель?
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення проведе моніторинг провайдерів на предмет відключення телеканалу ТВі. Про це на брифінгу 4 вересня повідомив голова Нацради Володимир Манжосов, інформує прес-служба регуляторного органу.
За словами пана Манжосова, Нацрада з'ясує, хто відключає ТВі, з яких причин і які ще канали вимикають у кабельних мережах. Уся отримана інформація буде оприлюднена Нацрадою, пообіцяв голова.
Володимир Манжосов заявив, що Нацрада не має стосунку до того, що відбувається з ТВі, як про це заявляє канал.
Голова Нацради також нагадав, що регулятор призупинив перевірки телерадіоорганізацій до закінчення виборів відповідно до прийнятої 9 лютого постанови Верховної Ради про забезпечення безперешкодної діяльності ЗМІ у передвиборний період 2012 року.
На думку гендиректора каналу ТВі Миколи Княжицького, провайдери не є телерадіоорганізаціями, а ТВі - є, отже, Нацрада мала б захищати передусім канал.
За даними ТВі, понад 60 кабельних компаній протягом серпня вимкнули ТВі зі своїх пакетів.
Наводимо повний текст заяви Володимира Манжосова, наданий прес-службою:
«Всі ви знаєте ситуацію, яка є нині в нашій державі, – передвиборна кампанія, пристрасті розгораються з кожним днем. У нас є багато заяв, звернень і звинувачень із цього приводу. Це стосується насамперед проблем каналу «ТВі», який, за інформацією компанії, виключають з кабельних мереж начебто за прямою вказівкою Національної ради чи місцевих органів влади.
Варто наголосити, що ми не маємо до цього ніякого стосунку. Національна рада вже робила заяви з цього приводу і неодноразово.
Можна простежити єдину участь Національної ради у цьому процесі: ми вимагаємо від провайдерів програмної послуги виконання нашого рішення щодо розширення універсальної програмної послуги на вимогу Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
Все інше – це господарські стосунки між каналами і провайдером, в які Національна рада не має права втручатися і не втручається.
За нашою попередньою інформацією, яка до нас надходить у зв’язку з переоформленням ліцензій, мова не йде про виключення тільки каналу «ТВі». Через розширену універсальну послугу (за визначенням – обов’язкове забезпечення абонентам можливості перегляду пакета програм у складі програм телерадіоорганізацій, які відповідно до ліцензій здійснюють наземне ефірне мовлення на території розташування відповідної багатоканальної телемережі), до якої додалися цифрові ефірні канали, багато провайдерів вимушені відмовлятися від інших каналів.
Враховуючи всю нинішню ситуацію, яка складається навколо цього питання, необхідно сказати про безліч спекуляцій з цього приводу. Національна рада не може зараз проводити жодних перевірок, чого вимагає від нас канал «ТВі». Я можу нагадати, що його керівництво неодноразово виступало і говорило про те, що Національна рада не може взагалі проводити перевірки, що це не передбачено чинним законодавством. Зараз вони вимагають проведення перевірок і застосування якихось санкцій, добре знаючи, що перевірки на час виборчої кампанії заборонені.
Тому, зважаючи на численні звернення, Національна рада проведе моніторинг усіх провайдерів програмної послуги, які транслюють цей канал, для того, щоб мати всю необхідну інформацію: де виключають, скільки виключають, і які інші канали виключаються в кабельних мережах. Коли така інформація буде, ми її оприлюднимо».
«Телекритика»
Причиной отключения телеканала ТВi из кабельных сетей торговой марки "Триолан" может быть диверсия.
Об этом на пресс-конференции 5 сентября заявил президент ТМ "Триолан" Роман Сальников, сообщает "Интерфакс-Украина".
"20 июля 2012 года произошел казус в сети компании "Триолан" в 10 городах Украины: был отключен сигнал канала ТВi. На сегодняшний день, по моему мнению, правильной версией является техническое отключение телеканала, т. е., он был отключен инженерами, работавшими на станции нашей компании", - сказал он.
По словам Сальникова, в настоящее время проходит разбирательство с работниками "Триолана", дежурившими в тот день, а также с их руководителями. Все документы переданы правоохранительным органам.
"Мне известно, что канал отключен по технической неисправности. В то же время в связи с сюжетами, которые показывал ТВi, мне кажется, здесь замешана политическая составляющая. Телеканал мог быть отключен его же представителями или оппозиционными структурами. Скорее всего, это была диверсия", - сказал Сальников.
По его словам, в преддверии парламентских выборов существует единственная основная составляющая – вмешательство чужих технических специалистов, которые подкупили сотрудников "Триолана" с целью проникнуть в сеть.
Отвечая на уточняющий вопрос представителей телеканала ТВi о том, в чем же заключается причина отключения из кабельных сетей, Сальников сказал, что на сегодняшний день "Триолан" не может определить, заключается ли проблема в оборудовании компании или в сигнале телеканала ТВi.
Как известно, телеканал ТВi 20 июля заявил, что "Триолан" отключил канал в 11 городах Украины. В ТВi связали это с "давлением, осуществляемым на телеканал".
На то время Нацсовет по вопросам телевидения и радиовещания самоустранился от решения конфликта, заявив, что конфликт между ТВi и "Триоланом" лежит сугубо в хозяйственной плоскости.
Впоследствии журналисты телеканала ТВi заявили, что кабельный оператор "Воля" без предупреждения решил с начала осени перевести канал из популярного базового пакета в дорогой расширенный пакет, доступный только для трети пользователей этого оператора.
Журналисты канала уверены, что давление на ТВi, начавшееся со старта избирательной компании в стране, направлено на "уничтожение последнего неподконтрольного власти телеканала".
Нацсовет по телерадиовещанию 4 сентября сообщил о намерении провести мониторинг всех провайдеров программных услуг на предмет отключения канала ТВi.
Комитет по вопросам свободы слова будет инициировать отзыв четырех парламентских членов Национального совета по вопросам телевидения и радиовещания из-за ситуацию с каналом ТВі.
Об этом сообщил на брифинге оппозиционный вице-спикер Николай Томенко.
По его словам, комитет будет предлагать Нацсовету отчитаться о своей деятельности на следующей пленарной неделе и по результатам этого отчета высказать недоверие Нацсовету и отозвать "парламентскую четверку".
Вместе с тем, Томенко уже сейчас сомневается, что подобные планы оппозиции будут реализованы, поскольку для подготовки соответствующего постановления необходимо слаженное решение комитета, на заседание которого не ходят представители большинства.
А, кроме того, для принятия соответствующего решения в сессионном зале необходимо 226 голосов.
"Что кабельный оператор здесь (к отключению ТВі) ни при чем, это четкая позиция власти и Нацсовета. Виктор Янукович и его команда дали указание до 28 октября уничтожить ТВі", - заявил Томенко.
Представители Нацсовета по телевидении и радиовещанию не пришли на заседание комитета Верховной Рады по вопросам свободы слова и информации
«Отсутствие представителей Нацкомиссии свидетельствует о том, что ей нечего сказать, а значит они признают свою вину и причастность (к отключению телеканала ТВі )», – заявил глава комитета, народный депутат (НУ-НС) Юрий Стець
По его словам, в Украине 70-80% телеканалов не имеют объективной и сбалансированной информации.
Отметим, на заседании Комитета ВР также отсутствуют представители Партии регионов.
Напомним, 20 июля ТВі заявил о прекращении его трансляции в кабельной сети «Триолан» в 11 городах.
14 августа оператор кабельного телевидения «ДонСатТВ» заявил о прекращении трансляции в своих сетях программ ТВі.
3 сентября, киевский кабельный оператор телевидения «Воля» заявил, что с 5 сентября всеукраинский телеканал ТВі перемещен из самого дешевого «социального пакета»в самый дорогой «расширенный пакет». В колл-центре компании «Воля» объяснили такое перемещение тем, что они выполняют решение Национального совета по телевидению и радиовещанию.
ТВі попросил Нацсовет по телевидению вмешаться в ситуацию с безосновательными отключениями трансляции канала.
Национальный совет по телевидению и радиовещанию сообщил, что намерен проверить всех провайдеров программных услуг, транслирующих телеканал ТВі, с целью проверки информации о прекращении трансляции данного телеканала.
Нацсовет по вопросам телевидения и радиовещания накажут за бездействие относительно отключения телеканала ТВі. Соответствующее поручение юристам Комитета Верховной Рады по свободе слова и информации дал глава комитета Юрий Стець. «Изучить нашим юристам, каким образом мы можем повлиять на деятельность либо бездеятельность Нацсовета относительно отключения ТВі», – сказал г-н Стець.
Вместе с тем, по словам гендиректора телеканала ТВi Николая Княжицкого, Нацсовет вчера прислал письмо руководству ТВі, в котором пишет, что обратился с официальным запросом к руководству «Триолана» с просьбой объяснить ситуацию.
Г-н Княижицкий отметил, что телеканал вообще не транслируется компанией «Триолан» и его не могут смотреть в Донецке, Днепропетровске, Чернигове, Коломые и других городах. По его информации, провайдеров, которые отказались транслировать ТВі – почти 60 и в связи с этим рейтинг телеканал снизился в 3 раза.
«Триолан» не смог объяснить, какие же технические проблемы не позволяют транслировать ТВі», – заявил г-н Княжицкий.
При этом он подчеркнул, что отключение телеканала – это «политическое указание на время выборов».
В данный момент в ГПУ находится обращение руководства ТВі, в котором они просят возбудить уголовное дело по факту отключения телеканала 26-ю провайдерами, среди которых нет «Триолана».
«Никаких претензий к нам (телеканалу – НБН) о невыполнении чего-либо, кем-либо, не поступало», – прокомментировал г-н Княжицкий отключение телеканал провайдерами.
Напомним, 20 июля ТВі заявил о прекращении его трансляции в кабельной сети «Триолан» в 11 городах.
14 августа оператор кабельного телевидения «ДонСатТВ» заявил о прекращении трансляции в своих сетях программ ТВі.
3 сентября, киевский кабельный оператор телевидения «Воля» заявил, что с 5 сентября всеукраинский телеканал ТВі перемещен из самого дешевого «социального пакета» в самый дорогой «расширенный пакет». В колл-центре компании «Воля» объяснили такое перемещение тем, что они выполняют решение Национального совета по телевидению и радиовещанию.
ТВі попросил Нацсовет по телевидению вмешаться в ситуацию с безосновательными отключениями трансляции канала.
Национальный совет по телевидению и радиовещанию сообщил, что намерен проверить всех провайдеров программных услуг, транслирующих телеканал ТВі, с целью проверки информации о прекращении трансляции данного телеканала.
Представники Партії регіонів не прийшли на засідання Комітету з питань свободи слова та інформації, присвячене телеканалу ТВі і питаням перешкоджання професійній діяльності журналіста. Про це повідомляє кореспондент "Української правди" з засідання комітету.
Як повідомив на початку засідання голова комітету Юрій Стець, депутати Партії регіонів, які входять до складу комітету, попередньо давали згоду на участь в засіданні комітету.
"Коли на порядку денному постали питання про телеканалі ТВі та перешкоджання професійній діяльності журналістів, в тому числі Мустафи Найєма в минулому місяці і Олени Притули і Катерини Горчинський під час конгресу газетярів, у членів Партії регіонів з'явилися поважні причини: хвороба і відрядження", - повідомив Стець.
Таким чином, засідання комітету розпочалося без кворуму, оскільки менше 5 осіб з 10 відсутні.
Разом з цим голова комітету повідомив, що керівництво апарату Верховної Ради не підтвердило ні відрядження, ні інформацію про хворобу народних депутатів.
Нагадаємо, до складу комітету з питань свободи слова та інформації входять такі члени Партії регіонів: Олена Бондаренко, Володимир Ландік, Орест Муц, Олексій Федун та колишній бютівець, нині член ПР - Микола Баграєв.
Нагадаємо, 20 липня телеканал ТВі повідомив про своє відключенні від кабельних мереж "Тріолан", в результаті чого аудиторія каналу скоротилася на 11 міст України. Представники ТВi пояснили відключення "тиском, здійснюваним на телеканал".
Разом з цим Нацрада з телерадіомовлення відсторонилася від вирішення конфлікту, заявивши, що конфлікт між ТВі та провайдером є виключно господарським.
Водночас оператор кабельного телебачення та інтернету "Воля" з 5 вересня також виключив TВi з пакету "Україна", залишивши його в пакеті "Всесвіт". В результаті змін аудиторія телеканалу скоротиться з 250 тис. абонентів до 78 тис. абонентів, відповідно до інформації на сайті "Волі".
Ще один скандал навколо ТВі розгорівся в липні, коли стало відомо, що проти генерального директора ТВі Миколи Княжицького порушено кримінальну справу за нібито ухилення від сплати податків.
Національна спілка журналістів України звернулася до своїх членів у Києві та регіонах взяти участь у мирних громадянських акціях на підтримку телеканалу ТВі. Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.
Нагадаємо, акція розпочнеться о 12.00 8 вересня на Михайлівській площі у Києві та центральних майданах великих міст.
«Масові відключення телеканалу ТВі з кабельних мереж міст України є свідченням неправового переслідування телеканалу, новини якого незалежні експерти (зокрема - Академія української преси) називають найбільш збалансованими», - йдеться у повідомленні прес-служби.
Спілка звертається також до всіх журналістів України із закликом проявити солідарність з колегами ТВі та взяти участь у громадянських - неполітичних (без жодних політичних прапорів) - акціях.
«Ми, журналісти, не є політиками. Але свідоме ігнорування владою критичної ситуації зі свободою слова штовхає журналістів виходити на площі, на мітинги», - наголошує перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко. На його думку, солідарність журналістів - це єдиний інструмент захисту права на свободу слова.
«Телекритика»
Навіщо журналістські колективи стають безкоштовними агітаційними командами своїх шефів - медіаменеджерів, що йдуть у політику?
Чудова новина. Зовсім скоро ми побачимо на телеканалі, очолюваному кандидатом у депутати від ОО «Батьківщина», кулінарно-політичну програму, гостем якої будуть цей самий кандидат (№11), його сусід по списку Борис Тарасюк (№9), а також іще кілька ведучих цього каналу. Інші політики, схоже, там якщо й з'являться, то вже після виборів. Сам кандидат, попри всі турботи, пов'язані з веденням передвиборної кампанії, вестиме свою авторську програму в ефірі свого телеканалу. Це, звісно ж, не агітація, це демократична журналістика.
Попри всю невдячність і шкідливість для карми будь-якої критики на адресу ТВі та особисто згаданого кандидата у депутати, - а також передбачуваність реакції ліберально-фейсбучної спільноти, що завжди зводиться до «чого ви вчепились до єдиного нормального каналу, подивіться інші, там скрізь Азаров і Королевська!», - пора назвати речі своїми іменами.
Можливо, до включення Миколи Леонідовича Княжицького до списку «Батьківщини» редакційна політика каналу ТВі відображала прагнення створити «баланс на макрорівні», показавши народові ту частину політикуму, який рідко і не завжди адекватно фігурує в програмах лояльних до влади каналів. Але з того моменту, коли пан Микола став номером одинадцятим, усе це - відпрацьовування прохідного місця у списку.
І відпрацьовувати місце у списку панові Миколі допомагає команда людей із якщо не незаплямованою, то відносно чистою репутацією в журналістиці. Юлія Банкова, Настя Станко, Роман Недзельський, Мирослав Откович, Вахтанг Кіпіані, Віталій Портников, ба, навіть Ірина Славінська. І багато інших. Підозрюю, що вони розуміють, що якісні результати їхньої чесної праці, яка наповнила позитивним змістом бренд ТВі, тепер використовуються з агітаційною метою.
І, напевно, заспокоюють себе одвічною тезою про менше зло. Адже аргументом у дискусіях на цю тему завжди стає порівняння з методами біло-блакитних, у співставленні з якими легке і ненав'язливе облудництво «демократичних» кандидатів стає геть невинним. Княжицький вам не подобається? Волієте Чечетова?
Про нашу свободу слова на Всесвітньому конгресі видавців поговорили лише півгодини в останній день, та й то переважно українці з українцями. ТК запитала іноземних учасників заходу, що вони знають про цензуру й тиск в українських медіа.
Напередодні Всесвітнього конгресу видавців та Всесвітнього форуму редакторів представники WAN-IFRA назвали цей захід чудовою нагодою влаштувати Віктору Януковичу «очну ставку» та обговорити проблеми цензури в Україні. Так організатори відповіли на заклики телеканалу ТВі бойкотувати конгрес на знак солідарності з українськими мас-медіа. Та на практиці жодної секції, присвяченої свободі слова в Україні, у програмі заходу не виявилось, як і обіцяного «українського» дня. Цієї теми торкалися лише в офіційних промовах під час відкриття конгресу та під час дискусії в останній день «Медійні тренди у країнах колишнього Радянського Союзу». І то лише завдяки тому, що учасники руху «Стоп цензурі!» висловили обурення складом заявлених учасників дискусії фонду «Відродження», який виступав одним із спонсорів цієї панелі, й МВФ домігся від організаторів конгресу включення до доповідачів Вікторії Сюмар, ІМІ.
Решта промов і розмов на конгресі стосувалися переважно ринкових тем.
«Телекритика» поцікавилася в іноземних гостей конгресу, наскільки вони обізнані з реаліями українських мас-медіа і чи правильно було б, на їхню думку, приділити більше уваги цій темі на цьогорічному конгресі. Зауважмо, що значна частина опитаних почула про проблеми ЗМІ в Україні вперше, й майже жоден не спромігся назвати конкретних випадків утисків журналістів та медіа. Акція ж протесту, організована рухом «Стоп цензурі!», стала для міжнародної редакторської спільноти сюрпризом.
Дописати коментар