середа, 28 березня 2012 р.

Україна та її інформаційне майбутнє

2 коментарі:

володимир сказав...

Начальник Управління МВС України в Рівненській області Василь Лазутко зареєстрував власну сторінку на сайті Блоггер.Ком. У графі рід діяльності він вказав - Дотримання законів та безпека.
Окрім того на сторінці розміщено коротку біографію Василя Лазутка. Поки що у новоспеченого блогера лише один запис під назвою "СлУжимо народу, державі та Закону!", в якому йдеться про нелегку роботу у правоохоронних органах. Очільник обласної міліції запевняє, що кожен, хто звернеться до нього через блог, отримає відповіді на свої запитання.
Василь Лазутко, начальник УМВС України в Рівненській області: "Сторінка, на яку ви можете заходити, писати повідомлення, на які я особсто буду реагувати на всі зауваження що стосується роботи рівненської міліції. Якщо будуть факти підтверджуватись буду робити по кожному факту службові перевірки і буде відповідне реагування"

не бот сказав...

Бот-мережі та комп’ютери-зомбі
Для користувача, який послуговується звичайним пропрієтарним (від «property» – право власності, володіння; тут – «закрита» інтелектуальна власність. – MS) програмним забезпеченням, головною небезпекою залишаються віруси. За словами Івана Пєтухова, заражений веб-контент може легко втягнути користувача у бот-мережу, і від цього моменту комп’ютер фактично починає «жити своїм життям».
Бот-мережею називають декілька пов’язаних між собою заражених комп’ютерів. Без згоди власників їх дистанційно контролює бот-майстер. Інфіковані комп’ютери називають зомбі. При цьому файл управління може потрапити в комп’ютер абсолютно різними способами – з веб-сайтів, з електронною поштою, при завантаженні контенту локальних мереж тощо.
«Якщо ваш комп’ютер уже є частиною бот-мережі, то зловмисники можуть використовувати його для різних протиправних дій, зокрема DDoS-атак. З вашого комп’ютера хтось проникає в чужу мережу, і таким чином “світиться” ваш IP-код. Потім важко довести, що ви цього не робили насправді», – сказав Іван Пєтухов.
Володимир Кукольський зазначив, що першочергова мета створення бот-мереж – комерційна, досвідчені користувачі використовують їх для накручування відвідувань певним банерам. Пересічному користувачу довідатися про зовнішнє керування комп’ютером складно, хіба що почути шум жорсткого диску в час, коли ви не працюєте – проте це може бути і «заплановане» оновлення програм. Щоб запобігти зловмисному втручанню, необхідно постійно дбати про антивірусні програми, а найкращий варіант – використовувати програмне забезпечення з відкритим кодом.