К ЕВРО-2012 900 тысяч малоимущих получат бесплатные ТВ-приставки
«proIT» // 31.01.2012
Ми вже все продумали. Жми на нашу пимпу та вивчай. |
Государственный комитет телевидения и радиовещания готовит проект программы обеспечения малообеспеченного населения цифровыми приставками. Об этом «proIT» сообщил глава ведомства Александр Курдинович.
Напомним, в госбюджете на этот год предусмотрено 350 млн. 120 тыс. грн. на закупку приставок для бедных. На эти деньги, по словам гендиректора «Зеонбуда» Виктора Галича, будет закуплено до 900 тыс. приставок.
Александр Курдинович ожидает, что в этом месяце проект программы будет утвержден Кабмином. После этого будет объявлен тендер по выбору поставщика. По его словам, бесплатные приставки будут раздаваться людям, которые получают субсидии за оплату услуг ЖКХ. «Проблема состоит в том, что нам тяжело найти этих людей и уговорить их стать абонентами. Ведь так или иначе, чтобы получить приставку, человек сам должен будет написать соответствующее заявление» - отмечает Курдинович.
Напомним, что в феврале на рынок была поставлена первая официальная партия цифровых приставок Strong по цене 400 грн. в количестве 200 тыс штук для продажи в рознице. Курдинович ожидает, что за весь год на рынок будет поставлено в общей сложности 1-1,5 млн коммерческих приставок.
Кроме того, он отмечает, что Госкомтелерадио попытается через Верховную Раду провести законопроект по упрощенному ввозу сет-топ-боксов без оплаты ввозной пошлины в размере 10%.
http://proit.com.ua/news/telecom/2012/01/31/173902.html
5 коментарів:
У лютому цього року на території Республіки Ірландія з'явиться нова послуга безкоштовного супутникового телебачення - Saorsat (з ірландської мови Saor - безкоштовний, що є посиланням на британський Freesat). Про це повідомляє Media Business Reports.Сигнал Saorsat буде ретранслюватися із супутника Ka-Sat (9° східної довготи), що належить міжнародному супутниковому оператору Eutelsat.Saorsat повинні були запустити ще наприкінці 2011 року, однак підготовка зайняла багато часу, а тестове мовлення розпочалося тільки в грудні 2011 року.Причина запуску проекту полягає в тому, що в Ірландії аналогове наземне телебачення суспільного мовника Raidió Teilifís Éireann Network Limited (RTÉNL) ніколи не охоплювало 100% населення країни. Згодом були запущені канал RTÉ Two і наземна цифрова платформа Saorview, сигнал якої охопив майже 98% населення Ірландії. Однак цей показник виявився незадовільним для керівництва RTÉ, де зайнялися розробкою нової послуги, яка була би безкоштовною та покривала всю територію.За попередніми даними, сигнал Saorsat, на відміну від Saorview, буде також доступним на території Північної Ірландії, що входить до складу Великобританії. Крім цього, між урядами двох країни уже ведуться переговори про включення каналів RTÉ і TG4 у пакет британської платформи Freeview.
P.S. поспіх потрібен тільки при ловлі бліх!
Оскільки електронні ЗМІ є в першу голову засобом промивання мізків - однозначно такі послуги в перспективі повинні бути для того кого парять безкоштовними, а платити повинен той хто заказує музику. Це ми назвемо відносною соціальною справедлевістью.
Цитата:
За умовами ліцензій «Зеонбуду» він має забезпечити цілодобове телемовлення не менш як для 95% населення України. Однак мережа компанії далека від цих показників. Згідно з дослідженнями, проведеними Державним підприємством «Український науково-дослідний інститут радіо і телебачення» (УНДІРТ), для повного покриття території України в режимі стаціонарного прийому на рівні даху будівлі необхідно не менше 350 антено-мачтових споруд. Заплановані потужності зеонбудівських передавачів, що не перевищують 1 кВт (2 кВт лише в Києві та Донецьку), для 166 населених пунктів дозволять забезпечити покриття 55-60% площі України, де проживає 65-70% населення (для порівняння: наявні аналогові мережі УТ-1, УТ-2 УТ-3 покривають 98-99% населення України).
Ба більше: за словами провідного інженера УНДІРТ Дмитра Маковєєнка, у великих містах із багатоповерховою забудовою на кімнатну антену «зловити» цифровий сигнал на практиці буде дуже складно. Для прикладу, в Києві, де, як і в Донецьку, стоїть найпотужніший 2-кіловаттний передавач, зона покриття на рівні першого поверху становитиме лише 5-10 кілометрів. А от у цілу низку сіл, віддалених від місць встановлення передавачів, цифровий сигнал просто не дійде. Адже, скажімо, на всю гірську Чернівецьку область заплановано лише два передавачі потужністю 500 Вт у Чернівцях і Новодністровську.
Побоювання з приводу покриття висловлюють і самі мовники. «Я спілкувався з одним із колишніх президентів Концерну РРТ - у нього взагалі песимістичні настрої щодо покриття ефірним цифровим сигналом. Він називав цифру 15-20%, через те що низькі потужності передавачів в умовах багатоповерхової забудови не дозволять приймати якісне цифрове ефірне телебачення», - повідомив під час круглого столу «Кодування телевізійних каналів» директор департаменту розвитку мереж «1+1» Олег Черниш.
В жовтні 2011 року, коли місцеві адміністрації ще навіть слів таких не чули (цифрове мовлення) МАКСМЕДІА УКРАЇНА звернулась з пропозиціями до міськради та облдерж по створенню сервісів в місті та області по впровадженню цифрового мовлення в тому числі. Одначе віз і нині там. Кругом дуби і всі шумлять... В цьому плані нічого не міняється. Але застав дурня Богу молитися то він і лоба розібє, отже почекаємо.
По області приставок треба продати 350000 а роздати 50000. А часу небагату + "цу" зверху.
Дописати коментар