середа, 4 січня 2012 р.

За рейтингом Держкомтелерадіо РОДТРК стала сьомою телерадіокомпанією в Україні


Сьоме з двадцяти шести можливих. Таке місце за результатами моніторингу програм обласних та регіональних державних телерадіокомпаній виборов телеканал РТБ. Подібне дослідження Держкомтелерадіо України проводив вперше. До уваги брали такі показники як відповідність програм державному замовленню, оцінка технічної якості телепрограм, візуально - графічного оформлення каналу, творчої якості програм тощо. Цього року такий моніторинг стане щомісячним, обіцяють його організатори.


Перші позиції рейтингу посіли Дніпропетровська, Луганська, Чернівецька,Закарпатська,Хмельницька та Донецька державні телерадіокомпанії. Їм у спину дихає Рівненська телерадіокомпанія. Генеральний директор РОДТРК Андрій Велесик розповів, якщо аналізувати рейтинг, то попереду рівненської телекомпанії стоять потужні, великі колективи, до трьохсот працівників, які мають у своєму телевізійному літописі 50 і більше років. Тому, зважаючи на таку різну вагову категорію, він вважає входження телеканалу РТБ до сімки кращих телеканалів України високим результатом.

Але визнання не приходить саме по собі. Родзинка будь-якого каналу - це цікаві програми. Нині РТБ мовить цілодобово і намагається заповнити свій ефір не за рахунок закуплених програм, а передовсім продукцією власного виробництва. Програмний директор РОДТРК Руслана Хоменюк анонсує у новому телесезоні, який розпочався 1 січня, нові телепрограми: «Тінейджер – простір», «Квестшоу», «Група ризику». Окрім того, вона обіцяє, дитячих програм стане ще більше.

Моніторинг програм проводили у будні дні з 18 до 22 години. У цей вечірній відрізок мовлення РТБ транслює переважно інформаційні та публіцистичні програми. Тому цей час виявився найбільш активним та рейтинговим, зазначили у Держкомтелерадіо. Однак, окрім загального програмування каналу, до уваги брали ще й його візуально-графічне оформлення. Начальник цеху комп'ютерного монтажу РОДТРК Денис Дмитрієв вважає, кольорова гама каналу, корпоративні кольори формують лице телеканалу. Завдяки тому, що РОДТРК має високий рівень оснащення, вона можа створити хороший візуальний продукт.

Аби результат роботи всього колективу донести до широкого загалу на високому рівні, необхідне сучасне технічне устаткування. Його рівень у рейтингу оцінювався окремим рядком. Заступник генерального директора РОДТРК Анатолій Васюха резюмує - проведено докорінне технічне переоснащення, яке дало змогу перейти на цифрові технології виробництва і видачі в ефір телерадіопродукту; з’явилася своя оптична мережа, яка дає можливість доставити відеосигнал до передавачів у віддалених районах. До слова, цього Рівному не може зробити жодна телерадіокомпанія, і навіть по Україні це є проблемою. Впровадження цифрового мовлення в Україні дасть змогу Рівненській держтелерадіокомпанії забезпечити цифровим сигналом понад 90 відсотків жителів краю. До речі, сьогодні опівдні обласне мовлення у цифровому форматі вже стартувало.

Алла Сищук.

4 коментарі:

володимир сказав...

З чим і вітаємо!
ВОЛЗ це однозначно добре, а от з кольоровою гамою поки не дуже...
Цікаво знати скільки держава через ОДТРК сплачує за передавачі Антопіль/Дубровиця/Кузнецовськ?

Михаил Михайлович сказав...

Щоб продукт був цікавим, варто його урізноманітнювати. І не тільки технічним переоснащенням а й впровадженням радикально нових технологій. Несистемні елементи цього є при проведенні т.з. відеокоференцій Губановим. Є що покращувати.

makcmedia сказав...

Цитата
...Заступник генерального директора РОДТРК Анатолій Васюха резюмує - проведено докорінне технічне переоснащення, яке дало змогу перейти на цифрові технології виробництва і видачі в ефір телерадіопродукту; з’явилася своя оптична мережа, яка дає можливість доставити відеосигнал до передавачів у віддалених районах...
Отже можна використати оптоволокно РОДТРК для пропуску інших контентів до віддалених районів, пропусна здатність оптоволокна достатня.

володимир сказав...

«У нас немає іншого виходу, як підготувати всі державні телерадіокомпанії до трансформації в канали суспільного мовлення», - сказав голова Держкомтелерадіо Олександр Курдінович під час підсумкової колегії комітету, яка відбулася 31 січня 2012 року. На його думку, суспільне мовлення має бути створене на базі саме державних телерадіокомпаній, оскільки вони найбільш до цього підготовлені.



У своїй доповіді пан Курдінович зазначив, що відповідно до доручення першого віце-прем'єра Андрія Клюєва від 5 січня 2012 року, Держкомтелерадіо, Мінфіну, Мінекономрозвитку, Міністерству освіта та науки, Мін'юсту разом з Нацрадою передбачено забезпечити належне доопрацювання законопроекту «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», після чого внести на розгляд Кабміну.



Наразі текст останнього варіанту законопроекту разом з пропозиціями робочої групи суспільних комунікацій Громадської гуманітарної ради при президенті України розміщено на сайті Держкомтелерадіо.



Нагадаємо, 30 вересня 2010 року Громадська гуманітарна рада при президенті України прийняла Концепцію створення та діяльності Національної громадської телерадіокомпанії України (НГТУ). В Адміністрації президента запевняли, що концепція переросте в невідкладний законопроект, який до 1 грудня 2010 року буде зареєстрований у парламенті главою держави. Однак підготувати законопроект було доручено уряду.



Урядовий законопроект фахівці розкритикували. Голова робочої групи із суспільних комунікацій Громадської гуманітарної ради при президенті Валерій Бебик вважає цей проект слабким і таким, що працює на урядову кон'юнктуру. За інформацією «Телекритики», на сьогодні законопроект про суспільне мовлення, підготовлений урядом, «застряг» у Адміністрації президента. За словами пана Бебика, законопроект блокують юристи Андрія Портнова.



Як писала «Телекритика», Віктор Янукович вважає, що питання суспільного мовлення затягнула Громадська рада.



«Телекритика»