середа, 26 вересня 2012 р.

"СЛУГА" НАРОДУ АБО "ІДЕАЛЬНИЙ" ДЕПУТАТ /+ фото/


КОМЕНТАРІ http://www.telekritika.ua/daidzhest/2012-09-26/75402

«Саме поняття «наклеп» уже провокаційне»

Ярослав Мінкін, Луганський правозахисний центр «Поступ»:

- Я не хотів би коментувати цю ситуацію. Якщо говорити особисто про мою думку, то я вважаю, що цей законопроект є провокацією. Саме поняття «наклеп» уже провокаційне. Це стерте совкове поняття. Я гадаю, що цей закон, як і закон про регіональні мови й інші подібні провокаційні закони був ухвалений лише для того, щоб відвести увагу суспільства від інших суспільних проблем. Зазвичай такі закони ухвалюються з наміром і готуються свідомо. Якщо говорити про тенденції, то вони невтішні. Варто лише відзначити закон про протидію гомосексуалізмові. У демократичному суспільстві такого виникати не повинно. І тому постає запитання: чому в нашому суспільстві існують такі недемократичні закони? А в нас, окрім того, що вони є свідченням відсталості суспільства, то це ще й лакмусовий папірець, який слугує для розкручування скандалів в авторитарному «болоті».

«Цей законопроект є спробою змусити суспільство замовкнути»

Станіслав Федорчук, громадський діяч, культурний менеджер, Донецьк:

- Цей закон може зробити легітимним переслідування журналістів, блогерів і громадських діячів, які докладають зусиль у сфері розслідування зловживань владою службовим становищем тощо. Унаслідок його запровадження можна очікувати посилення редакційної цензури й самоцензури в журналістських колах, що вплине на загальний стан свободи слова в Україні.

Більше того, за цим законом, політична діяльність опозиції теж може стати переслідуваною, що змусить опозицію бути набагато «маломовнішою», ніж у сусідній Білорусі. Цей законопроект є спробою змусити суспільство замовкнути - не тільки ЗМІ, а й усіх громадян.

Колись Ігор Губерман у своєму вірші написав: «Усе, що спрацьоване рабами, завше працює на рабство». Сучасна українська влада й політичний режим за походженням є радянськими, і саме тому ці радянські норми несвободи такі життєздатні й загрозливі для України.

«Крок до азіатчини»

Олександра Дворецька, голова правління Кримської правозахисної організації «Дія»:

- Ухвалення так званого закону про наклеп в Україні - це, по суті, відмова від прогресивних європейських тенденцій розвитку права, крок до азіатчини. Це - наступний крок наступу на свободу патріотів України після закону про мови, який значно звузив можливості національного розвитку. Фактично це повернення до радянської правової системи, де діяла «стаття 123» та існувала кримінальна відповідальність за наклеп. Введення таких обмежень буде великим кроком назад у свободі громадян висловлювати свої погляди. Адже під сучасну редакцію цього пункту підпадають не тільки професійні журналісти, а й користувачі блогів і соціальних мереж. Сама по собі практика засудження до кримінальної відповідальності за публікацію своїх думок і оцінок, реальних фактів із життя та діяльності представників влади, є фактом тиску не тільки на незалежну журналістику, активістів, які займаються громадською журналістикою, а й на все суспільство, яке хоче знати правду, адже свобода слова - це не привілей для журналістів, а органічне громадянське право на правдиву інформацію всіх членів суспільства у вільних країнах. Можливість отримання реального строку за свободу висловлювання поглядів, за журналістське розслідування - це риса тоталітарного режиму, не говорячи вже про те, що подібна практика суперечить міжнародним стандартам свободи людини та свободи висловлювання поглядів. При існуванні залежної судової системи, репресивних правоохоронних органів та прокуратури, яка схильна тільки до обвинувачення, можемо говорити про те, що будь-який критичний матеріал можна буде трактувати як наклеп і притягнути автора до кримінальної відповідальності.

«Українська влада копіює найгірші риси нинішньої російської політики»

Семен Новопрудський, незалежний журналіст (Москва):

- Закон про наклеп у Росії не так давно ухвалений, тому гучних справ, пов'язаних з ним, ще не було. Проте є побоювання, що за допомогою закону переслідуватиметься будь-яка критика. Також ця стаття може бути використана для боротьби з частиною депутатів Державної Думи, яких не вдасться позбавити мандатів через бізнес. Зараз, наприклад, розгортається скандал довкола одного з найвідоміших опозиційних депутатів Держдуми Іллі Пономарьова, який вжив висловлювання «Партія шахраїв і злодіїв» щодо «Единой Росии». Зараз його мають намір позбавити слова до кінця роботи сесії. Є побоювання, що після позбавлення мандата проти нього порушать кримінальну справу за наклеп. Поки що резонансних справ немає, але як розвиватиметься ситуація надалі, вже більш- менш зрозуміло. Стаття про наклеп дає можливість дуже легко порушувати кримінальні справи проти будь-яких критиків, як партії влади, так і виконавчої влади. Стаття багатоскладова, і термін може варіюватися, але він не умовний, а реальний. Це дає можливість позбуватися людей: виганяти їх як з будь-якої державної посади, так і з Держдуми. Важливо те, що це - реальний механізм звільнення від політичних супротивників у структурах влади.

Що ж до ЗМІ, основна їх частина не опозиційна, тому говорити, що ухвалення цього закону якось позначиться на них, не варто. Водночас у зв'язку з ухваленим законодавством, згідно з яким можна заносити сайти до чорних списків, проблеми можуть виникнути з інтернет-виданнями, які переважно опозиційні. Інтернет, як найбільш непідцензурний простір, може потерпати не стільки від закону про наклеп, скільки від атаки по лінії боротьби з інтернетом.

Українська влада, на жаль, копіює найгірші риси нинішньої російської політики. Безумовно, закон про наклеп в Україні буде використаний проти політичних опонентів Януковича та ЗМІ. У країні, де демократичність влади і правоохоронні практики викликають сумніви - в цьому сенсі Україна і Росія країни однакові - такий закон є додатковим політичним тиском.

Підготували Катерина Яковленко, Микола Семена, Ганна Черевко, «День»

+ ФОТО НА ЗГАДКУ

2 коментарі:

ZAXID.NET сказав...

Кандидати в депутати в одномандатному виборчому окрузі №152. Рівненська область. Центр виборчого округу: місто Рівне.

1. Атаманчук Геннадій Андрійович, самовисуванець. Народився 1948 року в місті Іртишськ (Росія). Освіта вища, пенсіонер, безпартійний.

2. Грицак Віталій Миколайович, самовисуванець. Народився 1964 року в селі Гориньград-II (Рівненська область). Освіта вища, пенсіонер, безпартійний.

3. Губанов Олексій Володимирович, суб’єкт висування - Партія регіонів. Народився 1977 року в місті Дніпропетровську. Освіта вища, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації.

4. Кирилюк Валентин Володимирович, самовисуванець. Народився 1967 року в селі Сварицевичі Дубровицького району Рівненської області. Освіта вища, тимчасово не працює, безпартійний.

5. Коваль Роман Ярославович, Українська Народна Партія. Народився 1963 року в селі Соснів Теребовлянського району Тернопільської області. Освіта вища, лікар-травматолог Рівненської центральної міської лікарні.

6. Мартинов Олексій Юрійович, Соціалістична партія України. Народився 1969 року в місті Рівному. Освіта вища, приватний підприємець.

7. Мартиросян Вілен Арутюнович, самовисуванець. Народився 1940 року в місті Гаянджа Республіки Азербайджан. Освіта вища, президент Форуму народів України, член Політичної партії «Вітчизна».

8. Матчук Віктор Йосипович, самовисуванець. Народився 1959 року в місті Рівному. Освіта вища, тимчасово не працює, безпартійний.

9. Мініч Сергій Леонідович, політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка». Народився 1981 року в місті Рівному. Освіта вища, тимчасово не працює.

10. Осуховський Олег Іванович, політична партія ВО «Свобода». Народився 1978 року в селі Великосілки Кам’янка-Бузького району Львівської області. Освіта вища, заступник директора ТОВ «Юридична фірма «Бондарчук і партнери».

11. Поліщук Олександр Петрович, суб’єкт висування - партія Наталії Королевської – «Україна – Вперед!». Народився 1988 року в місті Рівному. Освіта вища, завідувач відділу комунального господарства «Редакція газети «Сім Днів», безпартійний.

12. Поровський Микола Іванович, самовисуванець. Народився 1956 року в селі Заріцьк на Рівненщині. Освіта вища, шеф-редактор Рівненського обласного народного часопису «Волинь», член Республіканської Християнської партії.

13. Сторожук Вадим Павлович, самовисуванець. Народився 1973 року в смт. Березне Рівненської області. Освіта вища, комерційний директор ТОВ «ПКБ «Українське машино будівництво», безпартійний.

14. Хомко Володимир Євгенович, самовисуванець. Народився 1957 року в місті Рівному. Освіта вища, Рівненський міський голова, безпартійний.

15. Червонюк Олег Казимирович, самовисуванець. Народився 1972 року в місті Хмельницькому. Освіта вища, приватний підприємець (майновий комплекс Рівненського льонокомбінату), безпартійний.

16. Шумелянко Микола Богданович, Комуністична партія України. Народився 1976 року в місті Магадані (Росія). Освіта вища, другий секретар Рівненського обласного комітету Компартії України, член КПУ.
Джерело:
ZAXID.NET

округ № 152 сказав...

http://nbnews.com.ua/vybory-2012/okrug/152/