- Согласие есть продукт при полном непротивлении сторон.
Гортаючи так би мовити випадково натрапив на різновид комбінації е2-е4
- А вы не любите денег? - взвыл Ипполит Матвеевич
голосом флейты.
- Не люблю.
- Зачем же вам шестьдесят тысяч?
- Из принципа!
хочу за вищезгаданого імярек замовити слово в підтримку, хоча мене про це ніхто не просив да і не чекаю я подібних прохань. Розчарували б вони мене відверто кажучи. А причини наступні ( я про слово):
1.Ну дуже поважаю героїв Ільфа та Петрова а особливо О.Бендера,
2.Батько мій, Царство йому небесне, любив шахи, вмів грати та мені нерозумному намагався привити любов до них,
3.Був у нас з імяреком справжній CHESSMASTER, зараз під Ляйпцігом відпочиває,
4.Є надія, що в шахово-шашковий клуб ходять не народні обранці, депутати себто, ними ж виділений бюджет освоювати а все таки діти,
- Скільки ж грошей треба на... це... телеграми?
- Кумедна цифра,- сказав Остап,- сто карбованців.
- У нас у касі тільки двадцять один карбованець шістнадцять копійок. Цього, звичайно, ми розуміємо, замало...
Але гросмейстер виявив себе, показав себе несперечливим організатором.
- Гаразд,- сказав він,- давайте ваші двадцять карбованців.
- А стане? - запитав одноокий.
- На перші телеграми стане. А потім почнуться пожертви, і грошей нікуди буде дівати.
Заховавши гроші в зелений похідний піджак, гросмейстер нагадав зборам про свою лекцію і сеанс одночасної гри на ста шістдесяти шахівницях, ґречно попрощався до вечора і пішов до клубу "Картонажник" на побачення з Іполитом Матвійовичем.
- Я голодую,- сказав Вороб'янінов тріскучим голосом.
Він уже сидів за касовим віконечком, але не зібрав ще жодної копійки і не міг купити навіть фунта хліба. Перед ним лежав дротяний зелений кошичок, призначений для збору. У такі кошички в домах середньої руки кладуть ножі і виделки,
- Слухайте, Вороб'янінов,- закричав Остап,- припиніть години на півтори касові операції! Ходімо обідати в нархарч. По дорозі опишу вам ситуацію. До речі, вам треба поголитись і почиститись. У вас просто босяцький вигляд. Ви просто скидаєтесь на босяка. У гросмейстера не може бути таких підозрілих знайомих.
- Жодного квитка не продав,- повідомив Іполит Матвійович.
- Нічого. Надвечір прибіжать. Місто мені вже пожертвувало двадцять карбованців на організацію міжнародного шахового турніру.
- То навіщо ж нам сеанс одночасної гри? - зашепотів адміністратор.- Адже можуть побити. А з двадцятьма карбованцями ми зараз же зможемо сісти на пароплав,- якраз "Карл Лібкнехт" згори прийшов,- спокійно їхати до Сталінграда і дожидати там приїзду театру. Може, там пощастить розшити стільці. Тоді ми - багатії, і все належить нам.
- На голодний шлунок не можна говорити такі нісенітниці. Це негативно впливає на мозок. За двадцять карбованців ми, можливо, до Сталінграда й доїдемо... А харчуватись на які гроші? Вітаміни, дорогий товаришу предводителю, даром нікому не даються. Зате з експансивних васюкінців можна буде зірвати за лекцію і сеанс карбованців тридцять.
- Поб'ють,- гірко сказав Вороб'янінов.
- Звісно, риск є. Можуть налупити. А втім, у мене є одна ідейка, яка вам саме, в усякому разі, дасть певну безпеку. Але про це згодом. Поки що ходімо покуштуємо місцеві страви.
О шостій годині вечора ситий, голений і напахчений одеколоном гросмейстер увійшов до каси клубу "Картонажник". Ситий і голений Вороб'янінов жваво торгував квитками.
- Ну, як? - тихо запитав гросмейстер.
- Вхідних - тридцять і для гри - двадцять,- відповів адміністратор.
- Шістнадцять карбованців. Мало, мало!
- Що ви, Бендере, подивіться, яка черга стоїть! Неодмінно поб'ють.
- Про це не думайте. Коли битимуть, будете плакати, а поки що не затримуйтесь! Учіться торгувати!
За годину в касі було тридцять карбованців. Публіка хвилювалась у залі.
- Зачиняйте віконечко! Давайте гроші - сказав Остап.- Тепер от що. Нате вам п'ять карбованців, ідіть на пристань, найміть човен години на дві і дожидайте мене на березі, нижче амбара. Ми з вами зробимо вечірню прогулянку. Про мене не турбуйтесь. Я сьогодні у формі.
Гросмейстер увійшов до зали. Він почував себе бадьорим і був переконаний, що перший хід е2-е4 не загрожує йому ніякими ускладненнями. Решта ходів, щоправда, уявлялась у повному вже тумані, але це анітрохи не бентежило великого комбінатора. У нього був про запас цілком несподіваний вихід для порятунку навіть найбезнадійнішої партії.
2 коментарі:
в противоположность явной мурне прослеживаемой в действиях обранцев, шахматишки дело благородное, а в сочетании с детьми даже святое. редкий по нынешним временам случай. да и сума на первый взгляд большая. туды-сюды, столы-аренды-полы-красочки-досочки и все. так шо не будем дорогие товарищи. хорошо бы название клуба да адресочек, да сюжетик по ящику через полгода под выборы, и гут. никаких ни у кого вопросов
З точки зору дітей і шахів все вірно. Поїхали далі, що таке інформаційний привід - в даному випадку якщо можна одному значить можна і всім. А таких в залі рівнеради 47 (+-). Народ депутатський з різносторонніми інтересами - один любить попа, другий попадью а третій попову дочку. Себто у кожного свої "шахи". От значить 47 х 120 000 грн. = 5 640 000 грн. Це багато чи мало? І просити можна не одномоментно а з паузами, сьогодні один, завтра другий і так всі 47...
Дописати коментар