вівторок, 3 січня 2012 р.

ДЕ ГРОШІ МАСНІШІ, ТАМ МИШІ ТОВСТІШІ...(продовження теми)

У 2012 Рівненщина житиме на 2,3 мільярда обласного бюджету

На останній сесії обласної ради депутати ухвалили обласний бюджет на 2012 рік. Під час голосування не обійшлось без сварок, а опозиційні фракції відмовились голосувати за запропонований проект бюджету. У 2012 році області планує заробити і витрати понад 2,3 мільярда гривень.
Цьогоріч затвердження головного фінансового документа області пройшло чи не найшвидше за останні роки. Адже проект бюджету, підготовлений головним фінансовим управління обласної державної адміністрації, депутати фактично отримали за день до сесії на засіданні постійних комісії. Одразу ж в один день всі комісії його розглянули та винесли на сесію 30 грудня.
Голосування обіцяло стати традиційним ще до початку сесії, адже вже не вперше влада та опозиція не знаходяться порозуміння в бюджетних питаннях. Тому опозиціонери не показово беруть участі у голосуванні.
- Якщо наші пропозиції не підтримають - за бюджет не голосуємо, - налаштовував колег пере сесії голова фракції "Батьківщина" в обласній раді Микола Кучерук.
Як з'ясувалось під час розгляду бюджету надто революційний пропозиції "Батьківщина" з союзниками не пропонувала. Валентин Крока запропонував передбачити 500 тисяч на конкурс проектів розвитку місцевих громад, закласти більше коштів для депутатів на надання матеріальних допомог виборцям. Його однопартієць Олег Хомич запропонував збільшити видатки на фізкультуру та спорт на 1,5 мільйона гривень. А фракція "Фронту змін" знову наполягла передбачити кошти на підтримку спортивного клубу "Олімп".
На пропозиції депутатів начальник головного фінансового управління ОДА Людмила Кушнер зауважила, що ці зміни можна буду передбачити вже в січні, коли депутати коректуватимуть бюджет. Не підтримали пропозиції опозиції і колеги з інших фракцій. Натомість запропонований проект 44 голосами проголосували без змін. Це викликало обурення голови фракції "Свобода" Олега Осуховсього, якому навіть не дали виступити.
- Давайте повернемося до розгляду питання і кожен голова фракції виловиться, таким чином розв’яжемо конфлікт, - пропонував голові обласної ради депутат від "Народної партії" Юрій Благодир.
До розгляду питання таки повернулись. То ж Осуховський вирішив використати можливість сповна.
- Ми проаналізувати державний бюджет - висновки не втішні. Уряд, депутати таким бюджетом порушують закон і права українців, - читав Олег Осуховський з папірця підготовлений текст.
- Пане Олег, складається враження, що ви вже народний депутат. Такі глобальні теми порушуєте, ми ж обласний бюджет розглядаємо, - не витримав голова обласної ради Юрій Кічатий.
- Далі буде про обласний бюджет, - опелював Осуховський.
- Добре, говоріть. Але, будь-ласка, своїми словами...
У відповідь свободівець зауважив, що обласний бюджет ні фракцію "Свобода", ні громадян не влаштовує і підримувати вони його не будуть.
У підсумку у повторному голосуванні обласний бюджет набрав вже 52 голоси "за."
текст Загальний обсяг доходів обласного бюджету на 2012 рік затвердили у сумі 2 300 607,1 тис.грн., загальний обсяг видатків обласного бюджету на 2012 рік - 2 300 205 тис.грн.
Автор: Юрій ДЮГ http://www.ogo.ua/

8 коментарів:

володимир сказав...

По 4 тисячі гривень передбачили кожному депутату облради на здійснення своїх повноважень
16:24 30.12.11


По 4 тисячі гривень передбачити кожному депутату облради на здійснення депутатських повноважень рекомендувала постійна комісія облради з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.
На комісії зауважили, що в області, порівняно з іншими, виділяється найменше коштів на проведення конкурсу проектів територіальних громад (для прикладу - на Волині ця сума становить 2 мільйони гривень ). А в поданому проекті бюджету поки не передбачено фінансування такого конкурсу.
Після дискусії депутати прийняли рекомендацію: передбачити в обласному бюджеті кошти в сумі 500 тисяч гривень на реалізацію проектів-переможців обласного конкурсу.

taraprav95 сказав...

4 тисячі гривень віддайте бідним, сирітам та хворим.

makcmedia сказав...

Цікаво, як співвідносяться обласні/міські бюджети з державним ну хоча б в частині виділених 350 000 000 грн. на соціальні приставки для цифрового ТБ Зеонбуда. Скільки попаде в бюджет міста і області? Щось про це ні гу гу. Може журналісти провідних ЗМІ Рівного самі не в курсі щасливого цифрового майбутнього, хоча РИТМ/СФЕРА/Рівне 1 "пролетіли" на конкурсі, але ж РТБ виграло джек пот і де розяснювальна робота.

makcmedia сказав...

Якщо подивитися у міський бюджет:
Комплексна цільова програма „використання інформаційних технологій в діяльності органів місцевого самоврядування міста Рівного на 2010-2012 роки «Електронне місто Рівне»

15 000 000 грн.
ну то такої суми вистачить, щоб
1.окабелити все місто і дати ВОЛІ д...ю,
2.створити мережу обслуговування населення по переходу на цифру,
3.забезпечити дитсадки, школи, виші, профтехосвіту і т.д.доступом в мережу та освітнім контентом,
4.депутатам дати власний теле/радіоканал, щоб показували себе гарних,
і ще міліонів 7 залишиться на більш нагальні потреби.

володимир сказав...

Президент підписав закон «Про державний бюджет України на 2012 рік», повідомляє прес-служба глави держави. На бюджетні програми Державного комітету телебачення і радіомовлення загалом розписано 1149,2706 млн грн (у проекті закону спочатку передбачалося 1245,8784 млн грн). Нагадаємо, на 2011 рік Комітету давали 795,0128 млн грн.У рамках цього загального фінансування заплановано витрати на:
· Керівництво та управління у сфері телебачення і радіомовлення 17 млн 531,5 тис. грн.
· Прикладні розробки у сфері засобів масової інформації, книговидавничої справи та інформаційно-бібліографічної діяльності, фінансова підтримка розвитку наукової інфраструктури 14 млн 100,6 тис. грн (у проекті було 7 млн 120,8 тис. грн).
· Забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення 350 млн 120,0 тис. грн.
· Підвищення кваліфікації працівників засобів масової інформації в Укртелерадіопресінституті 3 млн 857,9 тис. грн.
· Фінансова підтримка творчих спілок у сфері засобів масової інформації, преси, державних музичних колективів, здійснення інформаційно-культурної діяльності 9 млн 225,4 тис. грн.
· Виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, створення та функціонування україномовної версії міжнародного каналу Euronews 711млн 602,4 тис. грн (у проекті було 815 млн 190,0 тис. грн).
· Випуск книжкової продукції за програмою «Українська книга» 40 млн грн (торік - 20 грн грн).
· Державні стипендії видатним діячам інформаційної галузі, дітям журналістів, які загинули або стали інвалідами у зв'язку з виконанням службових обов'язків та премії в інформаційній галузі 1 млн 920,0 тис. грн.
· Інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних форумах, конференціях, виставках, виконання заходів з питань європейської інтеграції в інформаційній сфері 912,8 тис. грн.
· На створенні ж цифрового мовлення держава вирішила зекономити. Якщо торік виділялося 1 млн 412 тис. грн., то на 2012-й стаття «Прикладні наукові та науково-технічні розробки, виконання робіт за державним замовленням, фінансова підтримка розвитку інфраструктури наукової діяльності у сфері зв'язку, розвиток цифрового телерадіомовлення» (Адміністрація Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації) передбачає 1 млн грн.
Для Національної ради з питань телебачення і радіомовлення заплановано 21 млн 935,9 тис. грн (торік - 21 млн 410,8 тис. грн).
«Телекритика»
© 2001—2011, «Телекритика». Всі права застережено

володимир сказав...

В останній робочий день 2011 року депутати Рівненської обласної ради проголосували за бюджет на 2012 рік. У головному фінансовому документі заплановано видатки на майже чотири мільярди гривень. Однак і його вистачить не всім.
http://ogo.ua/articles/toprint/2012-01-01/31531.html

Проголосований документ, за словами самих же депутатів, - це лише каркас бюджету на 2012 рік. Фактично депутати проголосували лише за захищені статті та розподіл коштів по галузях. Детально фінансовий документ розглядатиметься вже на першій сесії нового року.
- Прийнятий бюджет "сирий", - каже голова постійної депутатської комісії Рівненської облради Олексій Кособуцький. - Депутати отримали проект бюджету напередодні сесії і фактично не мали достатньо часу опрацювати і внести свої зауваження та пропозиції. Над цим документом ще доведеться добре попрацювати.
Попри те, що бюджет області зріс порівняно з минулим роком, Рівненщина, за словами голови Рівненської ОДА Василя Берташа, залишається дотаційною областю.
- Бюджет на 2012 рік сягає майже чотирьох мільярдів гривень. Однак з цієї суми власних надходжень лише один мільярд чотириста п’ятдесят мільйонів гривень. Решта - це субвенції з державного бюджету, - сказав Василь Берташ.

володимир сказав...

09.01.2012 19:15
Бюджет місцевих мародерів або бюджет «розтягування недокраденого»
http://www.rivneinfo.com/blogeru-ogo.ua/lashuk/budjet.html

володимир сказав...

З сайту РІВНЕ 1
Заклеєні оголошеннями стовпи і стіни намуляли очі рівненським депутатам. Вони зібралися у спеціальну комісію, щоб побороти несанкціоновану вуличну рекламу. Міліціонери тепер активніше складатимуть протоколи на тих, хто псує наліпками міські пейзажі. Водночас депутати розуміють, що дістатися самих рекламодавців в такий спосіб не вдасться, до того ж самим тільки батогом діяти неправильно

Альтернативу і депутати, і комунальники бачать у додаткових площах для безкоштовної реклами. Нині місто має півтора десятка великих щитів, які зазвичай використовують на вибори. Зробити більше їх могли б підприємці - за умови розміщення там власної реклами. Нині міські обранці шукають таких охочих. А розклеювання оголошень на будинках можуть впорядкувати і самі мешканці, і комунальники - розвісивши спеціальні дошки на дверях під'їздів - власним коштом чи підключивши бізнес.

Тим часом депутати обіцяють провадити і роз'яснювальну роботу: телефонувати за номерами, вказаними на розклеєних аби-де оголошеннях і попереджувати рекламодавців про незаконність такої реклами. Мають у запасі і радикальніші методи - обклеювати зірваними зі стовпів оголошеннями офіси вказаних там фірм. Однак сподіваються, що до цього не дійде.
Світлана Сирота, Юрій Кобів