пʼятниця, 6 січня 2012 р.



Національна рада отримала  офіційне підтвердження, що ТОВ «Зеонбуд» упродовж січня 2012 року встановить системи умовного доступу (CAS) у цифрових телемережах МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5. Такі заходи здійснюються відповідно до рекомендації Національної ради, викладеної у рішенні від 12 жовтня 2011 року № 2464.

Компанія повідомляє, що між ТОВ «Зеонбуд» та компанією «Irdeto B.V.» укладено договір на постачання та використання системи умовного доступу Irdeto CAS з програмною технологією Irdeto Cloaked CA (безкарткове рішення). При цьому збережеться можливість надання населенню відкритого і безкоштовного доступу до 32 телепрограм.

Під час брифінгів, що проходили в Національній раді, члени  цього регуляторного органу розповідали, як працюватиме цей механізм. А саме, при встановленні системи умовного доступу держава матиме можливість контролювати прилади, які надходитимуть на ринок. При цьому всі постачальники матимуть однакові шанси вийти на ринок, а обмеження стосуватиметься лише піратських пристроїв і тих, що не відповідають критеріям якості.

У відповідному рішенні Національної ради зазначається, що система умовного доступу впроваджується з метою виключення можливості продажу населенню приймачів сигналу цифрового телемовлення низької якості, які не відповідають вимогам стандарту DVB-T2/НD, визначених Національною радою для цифрових телемереж. Також це сприятиме отриманню оперативної і об’єктивної інформації про кількість поширених приймачів та їх фактичний розподіл у регіонах країни,  що необхідна для ухвалення рішення про відключення аналогового телемовлення. Впровадження цієї системи певною мірою унеможливить зловживання під час розподілу в 2012 році приймачів цифрового сигналу  за рахунок коштів Державного бюджету для  малозабезпечених верств населення.

2 коментарі:

володимир сказав...

http://www.telekritika.ua/news/2012-01-06/68566

Провайдер цифрових мультиплексів ТОВ «Зеонбуд» упродовж січня 2012 року встановить систему умовного доступу Irdeto CAS з програмною технологією Irdeto Cloaked CA (безкарткове рішення) у мультиплексах МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5. Відповідний договір на постачання та використання саме цієї системи «Зеонбуд» уклав з компанією Irdeto B.V.



Про це повідомляє Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, яка отримала офіційне підтвердження від «Зеонбуду».



За інформацією регулятора, при встановленні системи умовного доступу збережеться можливість надання населенню відкритого і безкоштовного доступу до 32 телепрограм.



Нагадаємо, що вставити систему умовного доступу та закодувати цифровий сигнал «Зеонбуду» порекомендувала Нацрада своїм рішенням 12 жовтня, підтримавши відповідну пропозицію Державного комітету телебачення і радіомовлення, який відповідатиме за забезпечення населення соціальними сет-топ-боксами.



На думку Нацради, впровадження кодування виключить можливість продажу населенню сет-топ-боксів низької якості, які не відповідають вимогам стандарту DVB-T2/НD. Також це сприятиме отриманню інформації про кількість поширених сет-топ-боксів та їх фактичний розподіл у регіонах, що необхідна для ухвалення рішення про відключення аналогового телемовлення. «Впровадження цієї системи певною мірою унеможливить зловживання під час розподілу в 2012 році приймачів цифрового сигналу за рахунок коштів Державного бюджету для малозабезпечених верств населення», - вважають у Нацраді.



Натомість експерти критично поставилися до ідеї закодувати сигнал. На їхню думку, це створює передумови до монополізації ринку виробництва та постачання сет-топ-боксів. При впровадженні системи умовного доступу за бортом «цифровізації» залишаються виробники телевізорів. Крім того, кодування сигналу може свідчити про намір у майбутньому зробити доступ до каналів (або їх частини) платним.



«Телекритика»


© 2001—2012, «Телекритика». Всі права застережено

makcmedia сказав...

Ответ Независимой ассоциации телерадиовещателей на статью «Цифры те же, да смысл разный» гендиректора компании «Зеонбуд» Виктора Галича
http://www.ukrtvr.org/novini/5114-pust-zeonbud-pokazhet-svoi-raschety.html

«Телекритика» продолжает дискуссию о проблемах построения цифровой сети в Украине, начатую материалом «Коштовна цифра "Зеонбуду"» Марьяны Закусило. После того, как свою позицию по поводу формирования тарифов провайдера цифровых мультиплексов «Зеонбуд» высказался генеральный директор этой компании Виктор Галич, мы публикуем реплику Ольги Большаковой - руководителя центра законодательных инициатив Независимой ассоциации телерадиовещателей, которую господин Галич назвал «самым активным оппонентом развития цифровой сети Украины»
Все-таки под Новый год чудеса случаются. Никто уже не верил, что представители ООО «Зеонбуд» когда-нибудь снизойдут до дискуссии с отраслевыми объединениями, но вот - получили-таки подарок под елочку.
Не буду детально анализировать статью г-на Галича, остановлюсь только на основных моментах:
1. Мы никогда не утверждали, что тарифы ООО «Зеонбуд» в 5 раз выше тарифов Концерна РРТ - с нашей стороны это было бы крайне странно, учитывая, что на сайте компании размещена наглядная табличка с практически одинаковыми цифрами. Хотя нельзя не согласиться с г-ном Галичем, что «цифры те же, да смысл разный». Суть наших претензий к тарифам ООО «Зеонбуд» заключается в следующем: по нашим расчетам, они в 5 раз выше себестоимости услуг. Если г-н Галич не согласен - пусть покажет свои расчеты. А если он переубедит и нас, мы отзовем свое сообщение в Антимонопольный комитет Украины о злоупотреблении ООО «Зеонбуд» монопольным положением на рынке. Но только подробную калькуляцию, пожалуйста. Хотя, такое чудо, наверное, Деду Морозу не под силу. Может, к Рождеству?
2. Когда г-н Галич и его коллеги решили, что Украина может позволить себе «Вольво», они не поинтересовались мнением вещателей, которым за это «Вольво» предстоит платить в принудительном порядке. Кроме того, они посадили в каждую машинку по восемь телекомпаний, а вот плату за проезд разделить на восьмерых забыли. Всем выставили счет на полную сумму... И вот здесь нельзя не вспомнить, что «цифры те же, да смысл разный»...
3. Спору нет, 98 тыс. чего-то (г-н Галич забыл указать, чего именно) - сумма впечатляющая... Даже если это в юанях... Однако хотелось бы знать, на какой срок амортизации рассчитывает ООО «Зеонбуд». И не забыло ли оно разделить плату за проезд из пункта 2 на этот самый срок амортизации? А то ведь цифры те же, да...
Что же касается причин, по которым наша организация занимается этим вопросом, то кроме защиты интересов компаний, попавших в МХ-5, мы также защищаем интересы компаний, которые еще надеются попасть туда по результатам повторного конкурса. А еще мы защищаем интересы нескольких десятков местных телекомпаний, которые хотели бы вещать в цифре, но, оценив тарифы ООО «Зеонбуд» как недопустимо завышенные, отказались от участия в конкурсе.
Да и в целом интересы отрасли, в которой мы работаем более 10 лет, нам тоже далеко не безразличны.
Ольга Большакова, руководитель центра законодательных инициатив НАМ

Телекритика